Dočasné uzavření provozovny

Vláda svým usnesením rozhodla o uzavření wellness zařízení. Naše provozovna solárního studia Šárlin má Stavebním úřadem řádně zkolaudovanou provozovnu pro poskytování služeb solárního studia, což také nezbytně schválila i Krajská hygienická stanice. Podobně máme na živnostenském úřadě registrovánu tuto provozovnu pro živnost poskytování služeb solárií. Nejen my jsme přesvědčeni, že naše provozovna není wellness zařízení a že uzavření se na nás nevztahuje. Navíc vrchovatě splňujeme podmínku přítomnosti méně jak 6 osob v prostorech naší provozovny.

Několik dní jsme se bohužel bezvýsledně snažili získat od hygienických stanic a Ministerstva zdravotnictví stanovisko k výkladu dvojsmyslného usnesení vlády. I když dodržujeme předepsaná hygienická opatření, nechceme riskovat udání, protože běžné kontrole bychom odborné hygienické argumenty obtížně vysvětlovali. Proto jsme se rozhodli

uzavřít na neurčitou dobu naší provozovnu solárního studia Šárlin

 

děkujeme za pochopení

Otevírací doba podzimní svátky 2020

Během podzimních státních svátků v roce 2020 budeme mít zavřeno:

pondělí 28. září 2020   zavřeno

středa 28. října 2020   zavřeno

úterý 17. listopadu 2020  zavřeno

Ostatní dny je normální otevírací doba

Po – pá   10 – 19 hodin

Sobota 14 – 18 hodin

Otevíráme. Nucený dvouměsíční půst končí.

Od pondělí 11. května 2020, po dvouměsíčním nuceném půstu, otevíráme naše Solární studio. Jsme Vám k dispozici v obvyklé otevírací době: po-pá 10-19 hodin, sobota 14-18 hodin.

Máme pro Vás jednu důležitou novinku navíc. Zařídili jsme platební terminál a můžete platit platebními kartami

 

 

Výklad a objasňování nařízení vlády ohledně rozvolňování provozoven je poněkud chaotický a nesrozumitelný.  Sami jsme si to s úředníky a ministerstvy prožili, podobně jako redaktoři Hospodářských novin. 7.5.2020 vyšel v Hospodářských novinách článek – odemčenou verzi si můžete přečíst zde.

Kromě standardně prováděné desinfekce soláríí budeme při Vaší návštěvě u nás navíc plnit zatím platná obecná pravidla: odstup, roušky a desinfekce na ruce. Zda musíte mít roušku při opalování, na to jsme odpověď nenašli. Jsme ve svobodné zemi a rozhodnutí necháme na Vás – v boxu jste sami a z logiky věcí Vás nemá kdo kontrolovat.

Hospodářské noviny 7.5.2020: Solária nechápou, proč mají otevřít až 11. května. Personál u nich není v kontaktu s tělem zákazníka

Týdenní intenzivní komunikace s ministerstvem zdravotnictví, ministerstvem průmyslu a obchodu, úřadem vlády, krajskými hygienickými stanicemi a výsledek nula. Namísto požadovaného výkladu právně závazného dokumentu nařízení vlády č. 453, se nám dostalo chaotického citování z webů ministerstev provázeného dojmologií úředníků. Děkuji redaktorům z Hospodářských novin, že nás v tom nenechali – 7.5.2020 vyšel v Hospodářských novinách článek Benedikta Lederera a Martina Ťopka.

Podnikatel Petr Žůrek s manželkou provozují v Přerově malé solárium. „Oba jsme v invalidním důchodu a toto je náš nástroj obživy, proto si pečlivě hlídáme, kdy zase budeme moci otevřít,“ popisuje Žůrek. Právě při sledování toho, jak bude stát uvolňovat opatření, kterými zavřel i solária, narazil Žůrek na rozpor mezi usnesením vlády a plánem, podle něhož umožní ministerstvo zdravotnictví provozovnám znovu otevřít.

Ministerstvo počítá s tím, že solária otevřou v pondělí 11. května, stejně jako kadeřníci, maséři či pedikéři. Provozovatelé se však domnívají, že by měli mít otevřeno dříve. Odvolávají se přitom na nařízení vlády z konce dubna, v němž se uvádí, že od 27. dubna mohou mít otevřeno mimo jiné provozovny, ve kterých nedochází ke kontaktu personálu s tělem zákazníka. Což solária splňují.

Jejich provozovatelé upozorňují, že jejich klient může zaplatit bezkontaktně, sám se následně odebere k opalovacímu boxu, svlékne se a opaluje a poté se oblékne a odchází. „Následně celý box dezinfikujeme speciálními dezinfekčními prostředky,“ popisuje Žůrek s tím, že celá věc je proto z pohledu rizika šíření nákazy bezpečná. „Nedává logiku mít zavřeno, když třeba posilovny už mohou mít otevřeno,“ dodává Michal Kárych, majitel solárních studií Sun City.

Důvodem, proč se solária snažila jednat s ministerstvem o dřívějším otevření, je také to, že období od března do května pro ně představuje vrchol sezony. Kdyby solária otevřela stejně jako posilovny 27. dubna, mohla by zmírnit propad zisků, který jim pandemie koronaviru přinesla. „Během dvou týdnů přicházíme o příjem v řádech stovek tisíc korun,“ říká Kárych, jehož studia jsou v několika městech po republice.

Byť u menších studií nemusí být příjmy tak vysoké, i tak jsou třeba v případě Žůrka důležité. „Během sezony, která je od prosince do května, musíme vydělat tolik, abychom pokryli náklady mimo sezonu. Mít otevřeno dva týdny by teď pro nás znamenalo zaplacení provozních nákladů na měsíc a půl v době, kdy o služby není tolik zájem,“ popisuje Žůrek.

Obrátil se proto na ministerstvo zdravotnictví, aby mu vysvětlili, kdy může otevřít a proč byla solária dána do stejné kategorie jako třeba kadeřnictví. Odpověď však nezískal.

O jednání s ministerstvem marně usiloval také Michal Kárych, a to jako předseda České asociace zdravého opalování. „Naše podnikání pro ně asi není tak důležité,“ míní Kárych.

Mluvčí ministerstva Martin Novotný na dotaz HN, proč se mají solária otevřít až 11. května, pouze odpověděl, že si je úřad vědom, že v soláriích nedochází ke kontaktu klienta s obsluhou. Důvod, proč mají otevřít stejně se službami, kde ke kontaktu dochází, však přes opakovanou žádost nesdělil.

Postupné otevírání obchodů představila vláda v půlce dubna. Podle plánu by všechny provozovny měly zcela otevřít začátkem června. Jako poslední se na řadu dostanou restaurace, hotely či tetovací salony. Vláda už dříve uvedla, že data se mohou měnit podle vývoje pandemie. Nedávno takto povolila právě dřívější otevření posiloven v omezeném provozu.

11. května 2020

Od pondělí 11. května 2020 bychom pro Vás mohli mít opět otevřené naše Solární studio Šárlin. Tedy pokud vláda opět něco neudělá jinak než slíbila.

Otevírací doba bude jak jste byli zvyklí: Po-Pá 10-19 hodin, So 14-18 hodin. Z Vašich reakcí víme a cítíme deficit solárního půstu. Budeme se snažit Vám co nejvíce vyjít vstříct a dohnat opálení. Asi budeme muset dodržet hygienická pravidla (která v tuto chvíli moc jasná nejsou) typu odstupy, roušky, desinfekce u vstupu. Určitě bude praktické udělat si rezervaci návštěvy, abychom omezili hromadění čekajících.

Jedna dobrá zpráva. Máme nainstalován platební terminál, takže platby mohou kromě hotovosti probíhat i obvyklými platebními kartami VISA a Maestro.

Těšíme se na Vaší návštěvu!

otevírací doba během svátků 2019

otevírací doba v době svátků:

23.12. pondělí      10 – 19
24.12. úterý           zavřeno
25.12. středa        zavřeno
26.12. čtvrtek       zavřeno
27.12. pátek          10 – 19
28.12. sobota       14 – 18
29.12. neděle       zavřeno
30.12. pondělí      10 – 19
31.12. úterý           zavřeno
1.1. středa              zavřeno

další dny normální otevírací doba

Po-Pá    10 – 19
So            14 – 18

Přejeme Vám pěkné sváteční dny a pohodové vkročení do roku 2020.

Otevírací doba podzimní svátky 2019

Během podzimních státních svátků v roce 2019 budeme mít zavřeno:

sobota 28. září 2019   zavřeno

pondělí 28. října 2019   zavřeno

Ostatní dny je normální otevírací doba

Po – pá   10 – 19 hodin

Sobota 14 – 18 hodin